Dlaczego powstał blog

Głównym powodem powstania tej strony jest motywacja, jaką zaszczepili we mnie bliscy znajomi, do podzielenia się moją niszową pasją z innymi i jednocześnie chęć wypełnienia pustej przestrzeni w polskim internecie. W sieci znajdziecie co najmniej kilkanaście polskich stron o Titanicu, pisanych w sposób chaotyczny, nie zawsze zawierających prawdziwe informacje. Kilkanaście lat zgłębiania tej tematyki pozwoliło mi nabyć umiejętność oceny, czy dana pozycja przekazuje wartościową, zgodną z prawdą historyczną wiedzę.

Ponadto, nie istnieje w polskim internecie tematyka dawnych podróży na luksusowych statkach pasażerskich w kontekście tego, z czego korzystali pasażerowie: porcelany, sztućców, srebrnych platerów. Dziś są to często jedyne pamiątki po tym, jak wyglądało życie na pokładzie 100 lat temu.  Pamiątki te można oglądać na podróżujących wystawach w różnych krajach lub w zagranicznych muzeach. Czasem w natłoku ludzi i atrakcji uważne zapoznanie się z detalami danego przedmiotu nie jest możliwe.

Blog rozwijany będzie głównie w kontekście White Star Line, armatora, który w swojej flocie posiadał najsłynniejszy statek świata – Titanica oraz inne wspaniałe jednostki.

Dziękuję:

– mojemu przyjacielowi Darkowi za motywację i szereg rozmów, które ukierunkowały mnie na stworzenie tej strony

– Igorowi za kilka cennych wskazówek, wynikających z jego blogowej praktyki.